És ez nem vicc..
Svéd bútor + angol festék =
francia stílus és akkor a kivitelezőt, az-az jómagam nem is említettem..:)
Már egyszer írtam erről a fekete ikeás szekrényről egy bejegyzést itt, de szerettem volna megörökíteni a saját oldalamon is és mivel kettő van a szekrényből, így lett egy második poszt is.
2012-ben kezdődött az érdeklődésem a Farrow & Ball iránt, azelőtt még nem is hallottam róla.
Akkor csak egy ecsetet vettem, aztán tavaly úgy hozta az élet, hogy sikerült 1-1 doboz alapozót és festéket, az általam választott színben megkaparintani és így a fekete szekrények sorsa megpecsételődött.
Kéket szerettem volna, de az pont nem volt raktáron, így lett a 2. kedvenc színem a szürke. Bár nagy mestere vagyok a színkeverésnek, itt valóban olyan intenzív árnyalatok vannak, amiket kikeverni tényleg nem lehet..
Nem ismételném magam, az első posztban már nagyjából leírtam, hogy hogyan működött a festék, így most csak röviden.
Ez is egy vízbázisú zománc, mint amit bárhol kapni pl. tikkurila, trinát csak épp sokkal jobb minőségben, nagyobb színválasztékkal, kitűnően terül és igen tartós, elég nehezen tudtam visszacsiszolni a felületről.
Én már használtam jó pár félét, egyetlen dolgon voltam csak meghökkenve, mégpedig az illatán!
Iszonyú erős, már-már majdnem oldószeres festékre hasonlító „szaga” van és azt elég sokáig lehet érezni festés után a lakásban, ennyi az összes negatívuma.
Az árát nem írnám a negatívum oldalra, persze nem ezt használom a natúr termékeim festésére, mert bizony egy 7,5 dl-es doboz 12 e ft körül van, de ugye az ember nem 1-2 évre festi le a bútorait vagy akár a falait (falfesték és tapéta is kapható u.ezekkel a színekkel), ezért megéri az árát. A minőséget meg kell fizetni!
Esetemben egy sötétre pácolt és lakkozott bútorral volt dolgom, ezért nagyon enyhén megcsiszoltam a felületét, alapoztam, elég volt 1 réteg, meglepő módon és 1-1,5 réteg kellett a festékből.
A képen látható 2 magas szekrényt festettem le 1 doboz alapozóval és 1 és 1/4-ed doboz festékkel. Azt hiszem, ha ezzel megspórolhatunk egy szekrény cserét, akkor megéri a befektetés!
A festék nagyon szépen fed, én 3 réteget szoktam festeni a termékeimre a bolti zománcokból és igazából csak ott kellett a festékből egy 2. réteget kenni ahol kevés jutott az ecsetre..
Végül ezt is viaszoltam és a széleit koptattam. A koptatást csiszolóvászonnal szoktam, most egy üvegkaparó volt a kezemben (még az első szekrényről beszélek aminek üveges az ajtaja) a festéket próbáltam leszedni az üvegről amikor is véletlenül megcsúszott a kezem és foltokban lekapartam egy adag festéket, először megijedtem, hogy kezdhetem elölről, de aztán annyira megtetszett, hogy végigmentem rajta mindenhol, így már olyan mintha tényleg ilyen lett volna eredetileg is.. 🙂
F&B pavilon gray és a PNZ barna antikoló viasza egy különleges, mályvás-barnás réteget kölcsönöz a bútornak, ami nekem nagyon bejön.
Jobban, mint az Annie Sloan dark wax, mert az egyszerűen kaka barna..
Időközben elkészült a vendégszoba festése, tapétázása és mivel a tapéta kék lett, nekem ez a bútor nem tetszik mellette, így ezt is lecserélem, méghozzá beépített változatra, amit szintén magam festek majd le valószínűleg fehérre..