Ha nem számolom az antikolást és azt, hogy a tetejét más színre pácoltam, akkor valóban 30 perc alatt kivitelezhető egy ilyen átalakítás.
Mi mással, mint Annie Sloan chalk paint-tel, mert festés előtt nem kell csiszolni a felületet és még alapozni sem..
Ikea hack sokadszor..
Az úgy volt, hogy volt 3 barna-fekete Ikea Hemnes szekrényem, 2 magas és egy komód, amiket már nagyon untam…
A komód egyik oldalát házi készítésű kréta festékkel kentem le kb. 1,5 hónapja, azóta nem nyúltam hozzá, időm sem volt és amíg nem körvonalazódott, hogy milyen színű lesz a szoba, feleslegesen nem akartam festegetni..
Mivel már tudom, hogy nem fog változni, fehér marad, fehér színű barokk mintás tapétával, így kellett egy kis szín, de a csúnya feketétől és az unalmastól szabadulni akartam..
Maradt még egy fél doboz country gray chalk paint-em és 2 rétegben befestettem vele a komódot.
Még egy gyors fotó festés, szétszerelés előtt..
A fehér a házi krétafesték volt..
2 X 15 perc alatt kész lett, plusz a kb. 30 perces benti száradás.
Ilyen gyors száradásra semmilyen festék nem képes!
1. réteg, itt kicsit túlhígítottam az ASCP-t..
2. réteg már tökéletesen elfedte a feketét és a 3 réteg fehér házi kréta festéket az oldalán
Az antikolás kb. fél óra volt, a szélek lecsiszolása szinte semmi, mert ez a festék viasz nélkül pillanatok alatt lejön, nem kell erőt kifejteni, mint a zománc festékkel..
Itt tökéletesen látszik, hogy a sima, áttetsző bútorviasz (PNZ) életet ad a matt krétafestéknek, persze viasz nélkül is szép színe van, csak így fog és kopik.
Itt pedig már barnával antikolva egy fél fiók
A tetejét barnára terveztem, mert már nagyon rég vágytam egy olyan bútorra aminek a teteje hangsúlyos és mivel a fal marad fehér, de mellette még 2 másik bútor már szürke (na jó az egyik magas szekrény még nem, de az lesz..),
ellenben nem szerettem volna még egy u.olyat, azért választottam ezt a festéket és színt.
Szóval kb. 1 órás gyors csiszolással megszabadítottam a fedlapot a fekete páctól és nekiestem barna színű zománccal.
Tavaly már itt mutattam, hogy hogyan lehet tökéletesen sima, „bolti” bútor felületet elérni lazúrral..Nem mással, mint ecset helyett ronggyal!
Egyszerűen belemártom a festékbe a rongyot és szépen beledörzsölöm a felületbe.
Persze sokkal vékonyabb, mintha egy réteget festenénk, de így garantáltan sima, csíkmentes felületet kapunk, amit még szivacshengerrel sem lehet elérni..
A fa erezete viszont látszódni fog, ezért lesz természetes hatása a felületnek!
Azt gondoltam, hogy a tavaly vásárolt szép barna zománcom majd jó lesz..
Hát (tal ugyan nem kezdünk mondatot) nem lett!
Így néz ki a zománc a natúr fába dörzsölve
Felül ecsettel festettem (persze csak mutatóban) alul a dörzsölt változat
Amikor az első adagot felvittem rájöttem, hogy nem lesz elég sötét és ráadásul a festék teljesen matt, amivel nincs gond, mert rá lehet viaszolni vagy lakkozni, de a szín így dörzsölve nem elég intenzív, fakónak érzem, hiába mentem át rajta kétszer, nem az lett amit vártam..
Két réteg matt zománc „bedörzsölve”:
Így fogtam magam és elmentem lazúrt venni, a legsötétebb barnát választottam, ami paliszander szín, tavaly ezzel próbálkoztam a kerti bútoroknál (más márka), de akkor még nem tudtam, hogyan kell a lazúrt felvinni, így csúfos kudarcot vallott a festék (vagyis én..), újra kellett csiszolnom az egész bútort. Erről bővebben itt.
Szóval nekiestem újra, ez a szín már jónak bizonyult, ugyan nem lett olyan sötét, mert alatta van ugye ez a másik, ha ezt a natúr fára viszem fel elsőre, akkor sokkal erőteljesebb lenne, de nem akartam újracsiszolni az egészet, így megelégedtem ezzel 3 rétegben. Ez elég fényes is, így lakk sem kell rá..:)
Ilyen lett a teteje 3 réteg paliszander lazúrral:
Tűpárna: RedCountry
Új, bronz színű fogantyúkkal, barna tetővel, country gray színű Annie Sloan chalk paint-tel és barna viasszal antikolva 🙂
Közelről: a barna viasz teszi ilyen koszos hatásúvá, amire az én anyukám egyszerűen azt mondja olyan, mintha „retkes” lenne 😀